PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç komik hikaye ..

DonCorleone
21.02.2011, 17:54
Yurdumun insanı alkollü olarak Boğaz sefasından evine dönerken, Beylerbeyi'nde trafik ekipleri tarafından alkol kontrolü için araç kuyruğuna sokulmuş. Sırasının gelmesini beklemeden motoru stop edip inmiş arka koltuğa geçmiş... Derken öndeki araç gitmiş. Trafik polisi gelip, arka koltukta oturan bizimkine,
-'Beyefendi, şoförünüz nerede? Aracınızı ilerletin' demiş. Bizimki de saskin ve üzgün bir ifade ile cevap vermiş:
- 'Memur bey, ben de şaşkınım. Siz bizi alkol kontrolü kuyruğuna sokunca, benim soför aracı bırakıp kaçtı. Demek alkollüymüş.' Trafik polisi şaşırmış.
-'Siz geçin direksiyona. Aracınız yolu tıkıyor', demiş. Bizimki,
-'Olmaz, ben alkollüyüm. Araç kullanamam' diye direnince, polis
-'Ziyan yok. Bu defalık görmemezden geliriz' diye zorlamışlar. Zorla direksiyon başına geçirmişler. Trafişi açtığı için de teşekkür de etmişler.

Malum servis söförümüz trafikte hareket edemez halde beklerken (gayetde haklıydı çünkü önündeki arabalar kuyruk olmustu) arkadan kornaya abanan araç sahibine camdan sarkarak "Pokemon'muyum lan ben arabaların üzerinden uçayım" diye bağırarak tüm servisi yere yıkmıştı.

Ecevit 1997 yılı seçim kampanyasında konuşuyor: "Bu düzen değisecektir" Bir vatandaş bağırmış: "Düzen hayatından memnun; düzülen ne zaman değişecek?"

Nasıl yağmur nasıl fırtına, adam bir taksiye el kaldırır, taksi durur.. Adam gideceği yeri söyleyince, taksici kızarak "Ohaa orası çok yakın alamam seni" der ve gazlar gider.. Adam çok bozulur ama sonra bir şekilde evine gitmeyi başarır.. Ertesi gün şans eseri bir bakar ki, dün geceki taksici, evinin önündeki taksi durağındadır ve üçüncü sıradadır.. Hemen plan yapar ve ilk taksi söförüne yanaşır:
- Ataköy'e kaça ***ürürsün ?"
- 5 milyon
- Sana 20 milyon veririm ama bir kere verirsin.
- Hadi be sapık mısın, defol.. Adam bu cevabı alınca ikinci sıradaki taksiye yanaşır
- Ataköye kaça ***ürürsün ?
- 5 milyon
- Sana 20 milyon veririm ama bana bir kere verirsin
- Vay sapıkkk vayy defol sıra üçüncü taksiciye yani bizim taksiciye gelmistir.. Adam yanaşır:
- Ataköy'e kaça ***ürürsün ?
- 5 milyon
- Peki sana 20 milyon veririm ama bir sartım var
- Nedir ?
- Giderken diğer taksicilere el sallıyacaksın
- Ayıbettin abi tabii...

Ünlü güftekâr ve tamburî Osman Nihat Beyefendi çapkınlığı ile pek meşhurmuş. Ankara'da bulunduğu sıralarda güzel bir günde Kızılay'a doğru yürümekte iken hemen önü sıra da çok güzel endâmlı, alımlı, çalımlı bir bayan yürüyormuş. Osman Nihat Bey kadına biraz yaklaşarak başlamış dil dökmeye:
- Aman Ya Rabbi! Ne güzel endamınız var! Şu belin inceliğine bakın. Ya saçların omuzlara dökülüşü. Kadın omuzunun üzerinden arkasına söyle bir bakıp, kafasını çevirmiş ve de sinirli sinirli yoluna devam etmiş. Fakat Osman Nihat Bey kadının peşini bırakmamış ve dil dökmeye devam etmiş:
- Bacaklarınızın güzelliği, keklik gibi sekisiniz ne de hoş... Sizinle birlikte olmak her halde hayata bedeldir..." Ve daha neler ne dil dökmeler. .. Tam bu sırada Kızılay Meydanı' na yaklaşmışlar. Dört yol ağzına ve polisin olduğu yere geldiklerinde kadın bütün sinirli haliyle Osman Nihat Bey'e dönerek:
-Şimdi polise veririm! Deyince: Osman Nihat, masumane bir tavır takınıp, ses tonunu yumuşatarak
- Aman hanımefendi, ben bir saattir yalvarıyorum. Niye polise?

[center:13rzn6wx]Devam edecek ...[/center:13rzn6wx]

Rockk
21.02.2011, 21:53
Güzeller Hele Ecevit Çok Manyak ^^

21.02.2011, 21:59
Abi El Sallama Neydi Öle Yha Koptum :D :F

DonCorleone
23.02.2011, 21:27
Maltepe'den Kadıköy'e gitmek için kadıköy minibüslerine bindim.paramı uzattım. Birden kuzenimin bana anlattığı komik bir şey geldi aklıma. Onu yapayım dedim.kuzenim bana "bir gün otobuse binersen arkadan para uzatırmısın deniklerinde parayı eline al arkana dön ve parayı uzatan adama yok bu para uzamıyo abide dedi."bende bunu yapayım dedim.ve nihayet arkadan bir adam 5 milyon uzattı ve bana delikanlı bir tanae bostancı uzatırmısın dedi.ve ben işte o an dedim.ilk başta kötü bir şey olacağını tahmin etmedim.ve ben adama para yı çekerek yok amca bu para uzamıyo dedim ama bir fazla çekmişim her halde para ortadan ikiye yırtıldı.adam beni biraz bağrımdı ve beni karakola ***ürdü.ama çok korkmuştum.ben adam tamam ben sana 5 milyonu vereyim desemde adam inat .***ürdü beni karakola ve ailem arandı babam geldi karakola ve birde şimdi babama olayı anlattık tabiki ve adama 5 milyonunu verdik ve olay bitti.

Eve gidince kuzenime telefon acıp ağzıma gelen bütün küfürleri saydım ama kuzenim hiç bir şey olmamış gibi kahkaha atıyordu.

Bu olay Orta 2. sinifta gerçeklesmektedir.
Sinifta edebiyat dersindeyiz. Ögretmenimiz cümlelerin yapisini anlatiyor, sirali ve bagli cümleleri tahtada örnek vererek anlatiyor. Hoca tahtaya aynen sunu yazdi
Çocuk agliyor çünkü düsmüs...
Sinif aradan fazla geçmeden gülmeye basladi ve giderek de artiyordu. Bense her zamanki gibi ders dinlemedigimden anlayamadim önce arkadaslarin yardimi ile ben de kahkahalarla gülmeye basladim. Megersem dikkat edilince anlasiliyormus, cümledeki çünkünün "n" harfini unutmus vee
"Çocuk agliyor çükü düsmüs" yazmis.

Önce ögretmenimizde anlamadi ama anladiginda ise bize gülmeyin derken bile kahkahadan ölüyordu. (Oysa o kadar otariter o kadar kati bir ögremendi ki .)
Bizse o gün dersin devamini getiremedik.

Birgün marketin birinde meyve reyonunda
meyvelerden tadiyordum. Iste
kiraz, seftali vs vs... Görevli de bana bakiyor ama
ben hiç aldirmadan
yemeye devam ediyorum. Sonun da görevli yavasça
yanimayaklasti ve: "Abla
karpuz da keselim mi?" dedi..

Bu olay Trabzon Farabi tip fakültesinde aynen
yasanmis bir olaydir. Acil kapisinin önüne kornalar çalarak
2-3 araç geliyor. içinden insanlar firlayarak klasik
"doktorlar nerde sedye getirin" seklinde bagirmalar
oluyor. Öndeki arabadan çikan bir kisi arkadaki
arabaya hastayi arabadan
çikarmasini söylüyor. Ve arkadakinin yaniti:
"SIZIN ARABADA DEGIL MIYDI?"
Yani vatandaslar hastayi Rizede birakip diger
arabada oldugunu sanarak
Rize`den yani 1 saatlik yoldan son sürat
gelmisler.

Geçenlerde Eminönü`nden Aksaray`a giden treni
kaçrmamak için altgeçide girdim. Bilirsiniz; altgeçitte, sagli sollu
dükkanlar ve seyyar saticilar vardi. Bunlardan oyuncak satan bir seyyar
saticida gördügüm bir oyuncak beni dumurdan dumura soktu: ActionMan`leri
biliyorsunuz... Amcalar onun yerlisini üretmisler.
"Macera Adam". Yalniz beni daha da sasirtan, Macera Adam (yani ActionMan)
tam bir Türk: Sakalli, Maltepe paketi var cebinde, bir adet
Kirikkale silahi var, bir adet Kuran-i Kerim (küçük yesil kitap yani),
biçak, yesil renk bandana ve tesbihi var!

DonCorleone
24.02.2011, 14:28
Bu arada konunun başlığı komik hikayeler diye değiştirilip bu yazdığım mesajıda silmenizi rica ediyorum :in:

278d7e64a374de26f==