PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi Görüşüm

SedatDogankan
17.02.2010, 21:40
Arkadaşlar.Sitede sürekli aynı modelden yapılan araçlar,jantlar vs.. görmeye başladım.Belki saçma bi görüş olabilir ama ben arkadaşlarımın daha güzel araçlarla,daha güzel çalışmalar yapabileceğine inanıyorum.Dedim ya kendi görüşüm.Teşekkürler ^^

Aykut Filiz
17.02.2010, 21:51
Bende farklı birşeyler bekliyorum sürekli ama fazla yok maalesef :(

SedatDogankan
17.02.2010, 21:53
Malesef :/ Bende aynı bekleyiş içerisindeyim ve buna dayalı olarak farklı şeyler göndermeye çalışıyorum.

Active Design
17.02.2010, 22:29
Biri diğerinin kuyruğuna takılıp gidiyor, yenilik adına bir kaç kişi dışında hiçkimse birşeyler yapmıyor, kötü tarafıda bu işte..

SedatDogankan
18.02.2010, 00:05
Aynen :/

NoxiouS_DesigN
18.02.2010, 00:32
bi kere yenilik yaptım :D tutmadı dahada yapmam...

Sancak Murat Bayrak
18.02.2010, 00:51
Daha eski, güncelliğini yitirmiş araçlarla çalışılsa daha farklı tarzların ortaya çıkacağını düşünüyorum. 90'ların ve 80'lerin efsane araçları canlandırılsa (örneğin Opel CALIBRA , Eski Jetta , Audilierin eski modelleri vb... ) daha güzel ve farklı tasarımlar ortaya çıkacaktır..

GhosT
18.02.2010, 00:54
yarışma araçlarıda böyle seçilse ?

MustaFast
18.02.2010, 00:54
Birisi diğerini örnek aldığı ve ona özendiği için herzaman aynı şeyler çıkabiliyor ama, herkes ayrı bir tarz yakalamış olsa ve buda yeniliğe açık olduğumuzun göstergesi olur.

Sancak Murat Bayrak
18.02.2010, 01:15
yarışma araçlarıda böyle seçilse ?

Aslında yarışmaya gerek duyulmadan üye arkadaşların farklı araçlara yönlenmesi lazım. Mutlaka beğendikleri farklı araçlar olacaktır ve onun üzerinde çalışma yapacaklardır. Güncel 3-5 tane araçlar var hep onlar üzerinde çalışılıyor. Aynı mankenlerin bütün defilelerde görünmesi gibi... Yenilik olduğu sürece gelişilir.

Active Design
18.02.2010, 01:45
Arkadaşlar asıl sorun aynı araçların üzerinde çalışılıyor olması değil, gerek tema olarak gerekse yeni bir fırça çizimi olarak yada tarz olarak yeni bir hava sezemiyoruz sitede.

Mesela birinin çıkıp kar temalı bir çalışma yapıp, aracın üzerine kar taneleri düşürmesi ve karda lastik izlerini bıraktığını göremedim. Yada bir motorspor temalı ralli sahnesi olabilir, araçta heryer çamur olmuş ve araç harabeye dönmüş bir biçimde gidiyor olabilir.

Herşeyden daha önemlisi fırça tekniği adına hiçbir yenilik yok, herkeste aynı yansıma çizgileri, aynı ışıklandırma tarzı var. Bu alanda maalesef gerçekçi yapma ideolojisi ile yola çıkan hiçkimse ilerleme kaydedemiyor. Bilinmelidir ki aracın bir pikseline dahi dokundunuzmu artık gerçekçilik diye bir kavram kalmamış demektir.

Şu tabu'ları artık yıkın gitsin, bırakın çizgi film gibi görünsün yada hiç gerçekçi olmasın o da önemli değil, genel anlamda RESİM olarak düşünüp yola çıkın, ileride çok daha iyi sonuçlara varacağınızdan emin olabilirsiniz.

SedatDogankan
18.02.2010, 02:00
Yenilik şart..

echoo
18.02.2010, 09:32
http://www.dubmag.net tavsiye ederim gerek jant gerek modifiye araçlar temin edilir. :D

eX DesigN
18.02.2010, 10:38
Benim de düşüncem şu. Çoğu kişinin aynı aracının yapmasının nedeni "Ben daha iyi yaparım" demesi bence.Bunu ben de yapıyodum da ordan biliyorum :D

Eray
18.02.2010, 12:49
aslında bu araç markası yada modeliyle alakalı olan bir durum değil çalışmalara baktığımızda ya aynı yada hep birbirine benzeyen jantlar yada donorlar kaplanıyo en basitinden arkadaşımızın kullandığı arka planı yada jantı istiyoruz bende kullanıcam diye işte özentilik denilen bu oluyor kendi parçalarımız kendimize özgü ve kendi tarzımızı yansıtan parçalar olmalıdır ^^

Masterpiece
18.02.2010, 13:30
Etkin abinin dediklerini bazen bende düşünüyorum kıyaslamak gibi olmasın ama bazı yerlerde yabancı tasarımcıların çalışmalarında gerçekten çok farklı şeyler yapıyorlar mesela en kolayından kaput maskesi tabi belki bazı arkadaşlarımızın zevki değildir ama en azından bi farklılık oluşturabailir.Eminimki bizim üyelerimiz daha iyisini yapabilir zaten.
Base konusundada arkadaşlarıma katılıyorum mesela ben başka bir arkadaşımın yaptığı baseyi yapmaktan kaçınmaya çalışıyorum çünkü araca birşey yaparsın öteki derki ''aa şunun çalışmasından görmüş oda yapmış.''İşte bunun olmaması için arkadaşlar biraz daha dikkatli olalım diyorum. ^^

Uluc Kaban
18.02.2010, 14:24
Şimdi şöyle birşey var bende bu tarz birşeyler düşünmüyor değilim herkezden farklı birşeyler yapmaya çalışıyorum fakat imkanlar buna elvermiyor.Nasıl elvermiyor?Mesela bugün bir çalışma yaptım aracın üstüne çamur varmış gibi bir görüntü vermek istiyorum fakat buna uygun dersi geçtim brush bile bulamadım.Bu en basit sorun.

Bende birinin yaptığı aracı alıp ona benzetmeye çalışmak istemem , ama Bs Chopper'in yaptığı Kartal'ı görünce bende ona özenerek bir şahin yaptım fakat sitede paylaşmayı düşünmüyordum sadece yansıma konusunda kendimi geliştirmek için yaptım ama 1 kaç kişi paylaşmam önerisinde bulununca bende paylaştım.Ama ne oldu hans35 arkadaşım aynı aracı yapmış ancak onu tebrik ediyorum ksinlikle benim çalışmamla ilgi alakasız bir şekilde farklı bir potansiyel yaratmış.Ama yapım aşamasında bi arkadaşım paylaşmış bence hiç yapmasına gerek yok benim çalımamın aynısını yapıyor sanki.

Bunun için hani ileri seviye, profesyonel seviyediki arkadaşlar belki düşündüğü gibi herşeyi yapabiliyorlardır öncelikle onlardan bu tarz çalışmalar istiyoruzki çıkıyorda zaten ancak bir isteğim var bize bazı farklı şeylerin derslerini paylaşırlarsa bizde elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışırız.

Çok konuştum sanırım :)

Crime Emperor
18.02.2010, 20:03
"Sancak Murat Bayrak" a katılıyorum.Unutulmuş birçok güzel araç var.Bende yaza kadar ara verdim.İnşallah farklı birşeyler ile geri dönücem ^^
Çok farklı temalarım var xL

SedatDogankan
18.02.2010, 20:17
Güzel şeyler bekliyoruz kardeşim :)

Active Design
19.02.2010, 00:36
Bu konunu bu derece ilgi görmesine sevindim, demek ki bu konuda fikirlerini açıklamak isteyen arkadaşlar varmış gerçekten. :)

Diğer arkadaşlarında görüşlerini almak isterdim açıkçası.

SedatDogankan
19.02.2010, 13:59
Haklısın ^^

Tek Design
19.02.2010, 22:10
Arkadaşlar asıl sorun aynı araçların üzerinde çalışılıyor olması değil, gerek tema olarak gerekse yeni bir fırça çizimi olarak yada tarz olarak yeni bir hava sezemiyoruz sitede.

Mesela birinin çıkıp kar temalı bir çalışma yapıp, aracın üzerine kar taneleri düşürmesi ve karda lastik izlerini bıraktığını göremedim. Yada bir motorspor temalı ralli sahnesi olabilir, araçta heryer çamur olmuş ve araç harabeye dönmüş bir biçimde gidiyor olabilir.

Herşeyden daha önemlisi fırça tekniği adına hiçbir yenilik yok, herkeste aynı yansıma çizgileri, aynı ışıklandırma tarzı var. Bu alanda maalesef gerçekçi yapma ideolojisi ile yola çıkan hiçkimse ilerleme kaydedemiyor. Bilinmelidir ki aracın bir pikseline dahi dokundunuzmu artık gerçekçilik diye bir kavram kalmamış demektir.

Şu tabu'ları artık yıkın gitsin, bırakın çizgi film gibi görünsün yada hiç gerçekçi olmasın o da önemli değil, genel anlamda RESİM olarak düşünüp yola çıkın, ileride çok daha iyi sonuçlara varacağınızdan emin olabilirsiniz.
Etkin gerçekten çok doğru söylemişsin.Örneğin bi arkadaşımız bir fırça çalışması yapıyor.Bir arkadaşımızda çıkıyor fırça işini beğenmiş ve o kişiden daha iyi yaparım düşüncesiyle böyle olaylar ortaya çıkıyor.Ama belkide yeniliklerin oluşmamasının nedeni donor sorunu da olabilir.Sitemizde Parça Arşivi bölümümüz mevcut.Ama arkadaşlarımız belki daha değişik donorlar bekliyorlar.Örnek olarak kendimi vermek istiyorum.Bi otoparkta aracın üstüne ışık yansıması ile çalışma yapmayı çok istiyordum bi zamanlar.Ama daha bu çalışmayı gerçekleştiremedim.Nedeni ise donorun bulunmaması.Aslında şöyle bişey olabilir.İlginç donor(parça) bulan arkadaşlarımız bir konu altından paylaşabilir.Böyle bişey olursa belki daha değişik çalışmarla karşılaşırız.Tabi ki bu benim görüşüm.Ama arkadaşlar ne der bilemem. ''GraphicDesign'' kardeşim seninde böyle olaylardaki detay anlayışından dolayı teşekkürlerimi sunarım. ^^ :ugeek:

ahmetcan
20.02.2010, 01:03
Bende 1 aydır şahin bekletiyorum psd de , şimdi bitirsem özenmiş gibi olcak o yüzden yapasım yok :D

Evet Bazen bazı üyeler ben ondan daha iyi yaparım veya o benden daha iyi , onun yaptıklarının aynısı yapmaya çalışayım ki gelişeyim yolunda. Ki ben de öyleydim mesela. :D Bi ara sitede hiç yapılmamış birşey yapcaktım. RallyCross aracı. Ama donor yetmezliği v.s. yalan oldu. Çoğu kişininde böyledir sanırım. O yüzden tek tip araç uygulanıyor. Yoksa , sanal modifiye tasarımcının işidir ve tasarımcı adam modaya uymuaz , modayı yaratır. :)

SedatDogankan
20.02.2010, 03:42
''GraphicDesign'' kardeşim seninde böyle olaylardaki detay anlayışından dolayı teşekkürlerimi sunarım. ^^

Ne demek kardeşim.Faydası olduysa ne mutlu bana ^^

dr.death
20.02.2010, 11:37
ben calisma yapmayi birakinca piyasa boyle durgunluk yasamaya basladi :D

ersen_1390
20.02.2010, 14:51
evet yenilik şart bencede

278d7e64a374de26f==