PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ?? Yardım

Dunkleosteus
02.11.2009, 19:55
Bahsettiğim konunun adını koyamadığım için, dersler arasında net bir arama yapamadım. Detaylı bir ders varsa sitede, beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Bir çok çalışmada görüyorum bu tarz boyama tekniğini, aslında boyama mı, toon mu anlamadım :uns: . Aşağıdaki resimlerde olduğu gibi opak, mat boyama konusunda yardımınızı bekliyorum. :)

Birkaç arkadaşın çalışmalarından kesimler aldım, sorun olmaz umarım..

http://img514.imageshack.us/img514/9497/2dketuc.jpg

Active Design
02.11.2009, 21:18
Bu işe yeni başladıysan bunları yapabilmen çok zor, zaten onların hepsi yapanların kendi tarzına ait şeyler, belli bir anlatım tarzları yok. Her şeyde farkı yöntemler kullanmak gerekli, kimisinin saatlerini günlerini hatta haftalarını bile alıyor. Tek tıklamayla yapılan uygulamalar değil. :)
O tip şeyler yapmak istiyorsan aracı modifiye etmenin yanında çalışmada %90 ışıklara ve efektlere yönelmelisin, onuda tamamen bir dijital portre çalışması yapar gibi düşünmek lazım.

Drafter
07.11.2009, 02:25
Tesekkürler cvp için etkin, denedim brush konusunda sorun yok ama ortamın ışığı ve yansımasını aracın üzerine aktaramıyorum, çok çok basit oluyor. Zamanla düzelecektir umarım....

Berke Ayonur Design
07.11.2009, 15:03
Bu işe yeni başladıysan bunları yapabilmen çok zor, zaten onların hepsi yapanların kendi tarzına ait şeyler, belli bir anlatım tarzları yok. Her şeyde farkı yöntemler kullanmak gerekli, kimisinin saatlerini günlerini hatta haftalarını bile alıyor. Tek tıklamayla yapılan uygulamalar değil. :)
O tip şeyler yapmak istiyorsan aracı modifiye etmenin yanında çalışmada %90 ışıklara ve efektlere yönelmelisin, onuda tamamen bir dijital portre çalışması yapar gibi düşünmek lazım.

ACT abi çok doğru söylüyor yani bunun içinde yansıma teknikleride var tabiki ve yansıma dersimiz mevcut

aşağıdaki linkte
http://www.sanalmodifiye.com/sanal-modifiye-yardim-bolumu/sanal-modifiye-basit-resimli-anlatimlar-ve-puf-noktalari-t1943.html

278d7e64a374de26f==