PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal Tuning komple uygulama

joSe55
26.10.2009, 21:04
Ders niteliğindeki video ve resimlere gözattım fakat asıl gereken bence tam bi modifiye dersi..Yani profesyonel veya ileridüzey çalışan arkadaslar yaptıkları projelerı komple videolar ve ders olarak anlatırsa biz acemilerde komple profesyonel bi aracın nasıl yapıldıgını ve tüm dersleri görmüş oluruz...Belki uzun süren bi işlemdir ama bu şekilde bi uygulama olursa inanın cok memnun kalırım...Yani düşünsenize komple bir aracın modifiye işlemlerini tek videoda tekrar tekrarizleyip neyin naısl yapıldıgını hepbirarada görmüş olacaz

Eray
26.10.2009, 21:16
öyle bişey olursa onların professionel yada ileri seviye olmalarının ne anlamı kalıcak ? kendi çabalarımzıla baraşıya ulaşmalıyız xL

joSe55
26.10.2009, 21:22
öyle bişey olursa onların professionel yada ileri seviye olmalarının ne anlamı kalıcak ? kendi çabalarımzıla baraşıya ulaşmalıyız xL

pff. bu nası bi yorumdur...sanki sihirbazdan sihir dersleri alcaz sırrı meydana cıkmasın diyosun...burda çogu kişi bişeyler öğrenmek için çabalıyo.biz uzman arkadasların yaptıgı cızımlerı gorerek sence o an uzman olabılırmıyız bu nası bi mantık....elbette çabalıcaz,zaman gerektiren bi iş.Yoksa 1 kişi vıdeo ceker binlerce kişi o videoyu ızleyıp anında profesyonel olurdu.boyle bi düşünce varmı yaa...bu yorumu okumamıs farzedıyorum..İnan cok ve cok sacma :kızgın: :out:

DarknessDesign
26.10.2009, 21:29

pff. bu nası bi yorumdur...sanki sihirbazdan sihir dersleri alcaz sırrı meydana cıkmasın diyosun...burda çogu kişi bişeyler öğrenmek için çabalıyo.biz uzman arkadasların yaptıgı cızımlerı gorerek sence o an uzman olabılırmıyız bu nası bi mantık....elbette çabalıcaz,zaman gerektiren bi iş.Yoksa 1 kişi vıdeo ceker binlerce kişi o videoyu ızleyıp anında profesyonel olurdu.boyle bi düşünce varmı yaa...bu yorumu okumamıs farzedıyorum..İnan cok ve cok sacma :kızgın: :out:

Gelen yorumları dikkate almıcaksan sende kendi yorumlarının dikkate alınmasını bekleme sonuçta doğru bir yere parmak basmış Eray. Ben profesyonel seviyedeki biri olarak konuşuyorum biz böyle biri baştan aşağı araç yaptıda onu izleyerek bu konuma gelmedik bizim eski zamanlarda jant takma dersi cam karartma dersleri dışında pekte ders yoktu bu kadar ayrıntılı bu kadar geniş kapsamlı ders bulmuşken bunun değerini bilmek gerek ve kimsede bunlardan fazlasını yapmaz vakti olmaz haa yaparsa teşekkürümüzü ederiz ^^

Eray
26.10.2009, 21:29
peki şöyle düşün onlarda zamanında amatördü ve onlara böyle ders hazırlayan yoktu ve kendi çabalarıyla kurcalaya kurcalaya başardılar. şimdi onlar kendi emekleriyle buldukları ve öğrendikleri bilgileri neden senle paylaşsın yada paylaşalım ?

selcukayhan
26.10.2009, 22:20
ama bncede tam anlamıyla olmasa bile kısmı bi ders olabilir yani body brush gibi mesela..

Pyrology
26.10.2009, 23:23
Zaten yapılsa bile video kim bilir kaç saat sürer. Kota düşmanı bir paylaşım olur. Rapidle mapidle uğraş filan. Zor iş... Parça parça derslerden işi sökmeyi bilicez. Direk kolaya kaçmayalım de mi :D

ahmetcan
27.10.2009, 21:03
Çok geniş bir ders arşivi var zaten sitede.. Bunların hepsini birleştirirsen bir arabayı yaparsın rahat. Yapamıyorsan sana kalmış. Ben çalışmalarımı bu siteye borçluyum. Tüm dersler mevcut yani bu dersler üzerinden ilerleme kaydettim.

Active Design
30.10.2009, 08:25
Beyler sakin.. :D

Kısaca şöyle bir durum var, hepimiz zor koşullarla öğrendik ve hiçbiryerde komple araç yapımı yoktu, öyle birşey olmasıda komik bir durum, neden mi ?

Çünkü Profesyonel ve İleri seviye bir kişiden bunu istersen, bir tarz karmaşası olur. Çünkü bu seviyedeki kişilerin kendilerine has tarzları vardı, örneğin; ışıklandırmayı fazla yapanlar, yansımasız çalışanlar, kapalı mekan temalı çalışma yapmayı sevenler veya benzeri durumlar. Eğer ki bunlardan birisi böyle bir ders hazırlarsa onu takip edende hep onun yaptıklarının aynısını yapacaktır. Hatta çoğunlukla dersteki aracın aynısını birebir yapanlar olacaktır. Ve ezbere öğrenmeyi tercih ettiği için farklı bir araç ve farklı bir açı geldiği zaman uygulamaya kalkışınca çok komik sonuçlar çıkacak yada o dersi orada uygulayamayacaktır. Demek istediğim bu iş aslında modifiye üzerine değil, tamamen görsel yetenek üzerine kurulu.

Talha.K
30.10.2009, 13:53
Active Design'dan alıntı yapmak yerine kendi yorumlarını yazan arkadaşlar olsaydı, 5 ileti daha olurdu ve konuyu kilitlemezdim. ^^
Sorun çözüldü zaten. ^^

278d7e64a374de26f==