PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım !

Ediz536
23.10.2009, 18:15
Arkadaşlar ilk arabamı yaptım ama çok kötü oldu sanki çizgi film gibi oldu :H: şu perspektif olayını çözemedim bununla ilgili yadım alabiliceğimiz yer varmı acaba :blink:
bide benim arabaya uyum sağıycak bi arka plan önerebilirmisiniz yada arka planı arabaya senkronize etmeyi gösterirseniz sevinirim şimdiden teşekkürlerhttp://img34.imageshack.us/img34/1569/cruze4d2009galleryexter.jpg

MustaFast
23.10.2009, 22:22
Perspektif olayını çözememeni anlamış değilim sen orjinal bir araç üzerinde çalışman gerekiyor ve senin deyimle başka bir arka plana koyarken aracın orjinal bütünlüğünü koruyarak yerleştirmelisin eğer aracın sağıyla soluyla onarsan araç zaten perspektif açısından yamulmalar gösterir.
Araç üzerine yerleştirdiğin parçalarda, perspektif hataları olmasını istemiyorsan koyacağın parçanın orjinal parçanın hatlarına göre ayarlaman gerekir,gölge aşamasında ise filter ayarlarından değil aracın altı yani zemine yansıyacak şekilde ayarlaman daha iyi olacaktır sadece yapman gereken aracın zemin hatlarından kesip önce açık bir siyahlık vermek ve daha sonra koyulaştırmak her jant her araca olmaz kagıt görüntüsünü ortadan kaldırman gerek bazı jantlar vardır ki, tam açıdır ama taktığın taktirde kağıt bir görünümü olur,bu yüzden bazen yanaklı jantlara ihtiyaç duyulur yani takacağın parça öncelikle göze hitap etmeli aracın arkaplana uyum göstermesine dikkat et gerekirse araca arka plan üzerinde ışıklandırmalar ver.

278d7e64a374de26f==