PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giris Seviyesi...

Ali.Bahcivan
20.09.2012, 23:04
Arkadaslar daha oncede buna benzer bir konu acmistim ama gorunuyorki kimse umursamiyor... Giris seviyesine girin bir bakin bir araca en fazla kactane yorum yapilmis ? 12 - 14 - 15 Bu yorum sayilarini tek tuk goreceksiniz. Genellikle 5 - 6... Yoruma en cok ihtiyaci olan kisimi gormezden geliyorsunuz. Ben sahsen kendimi dislaniyor hissediyorum... Forumun istenmeyen bolumu gibi oldu artik orasi..Cok Fazla bisey beklenilmiyor ufak bir yorum 1 dakikanizi bile almaz. Zamaniniz yok desek gecersiz bir bahane olacak cunku diger basliklarda gorunuyor. Prof arkadaslarin actigi konularda sayfalarin ardi arkasi kesilmiyor masallah. Kesilmesinde , Yanlis anlamayin kiskanma yok isin icinde ama sinif ayriminida bu kadar gozumuze sokmayin.

Saygi ve Sevgilerimle...

DonCorleone
21.09.2012, 00:55
Şöyle diyeyim; kendi yorumum. Prof bölümünde ki araçlar 'genelde' kusursuz olduğu için; ''Harika, ellerine sağlık.'' gibi bir yorum yetiyor. Fakat girişte hatalar daha fazla olduğu için daha uzun yorumlar gerekiyor. Ve çoğu kişi bunu yazmaya üşeniyor ;)

wegabond
21.09.2012, 01:11
Çağımızın vazgeçilmez problemi çözümü yok :/ Abi bu chopun en kötü zamanları eskiden bizim araçlarımıza 5-6 sayfa yorum gelirdi bu ne ki. Ne olduysa oldu millette istek kalmadı. Onun yerini hırs, seviye atlama duyguları bürüdü. Seviye atlayan da istediğini alıp bırakıyor işi. Yani siz onlara inat chopunuzu yapıp, yorumunuzu atın başka yapacak bir şey yok.

Ali.Bahcivan
21.09.2012, 02:32
Gecmisi bildigimden kardesim bu sitemim zaten. Giris seviyesinde gun olurdu 6-7 sayfa gorurduk. Simdi iki yorumu kaptinmi op basina koy.. Amator adam hatasini kendi gorse zaten hatayi duzeltir de kor foruma. Biseyler soylenecek ki adam dikkat etsin... Burada en profesyonelinden en amatorune herkes calismasini koydugunda gelecek olan yorumu merak eder. Hatam varsa duzeltin ama bu boyledir. Aslinda herkes biraz kendini dusunse , arkadasina bi yorum atar ortada SIKINTI kalmaz. Ama nerede ? Lafa geldik mi Can'iz Ciger'iz de hepimiz , icraat da biraz egoist takiliyoruz. Umarim duzelir de forum orumcek agi tutmaz...

Eray
21.09.2012, 02:38
Aslında bu soğumadan giriş seviyesinde yapılan yorumlara gereksiz ve amaçsız şekilde cevap verenlerinde etkisi oldu. Adama yorum yapıyosun hatasını kabullenmiyo. "Bence orda hata yok " yada " o benim kişisel tercihim" gibi cevaplar verenler oluyo görüyorum bazen. Bu şekilde gelen yorumlar yorum yazcak adamı da yazmaz hale getiriyo. Sonuçta oraya yorum yazan adamın bi bildiği varki yazıyo yada senin hatanı görüp kendini geliştirmen için yazıyo. Ha bende çok yorum yazmıyorum ama hemen hemen görmediğim konu yok girip bakıyorm hatalara sonra yorumalara bakıyorum hatalar söylenmişmi diye. Hatalar belirtilmişse yada benm yorum yazmama ihtiyaç yoksa yazmıyorum yani...

sahvelioglu
21.09.2012, 02:52
Bizim insanımız böyle. Belirli bir vakitten sonra üşenmeler vb durumlar ortaya çıkabiliyor. Ayrıca Eray'ada katılıyorum. Giriş Seviyesi'nde çalışmaların hatalarını/eksiklerini yorumlayınca bir arbede çıkıyor resmen. Biz keyfimize ters yorum yapmıyoruz ki. Hatayı/eksiği görüyoruz yazıyoruz. Sonra tartışma alıp başını gidiyor. Çok yaşandı bu tarz durumlar. Önüne geçilir mi orası tartışılır. Anlayışla karşılayan üyeler var aramızda onlara eyvallah. Ama anlamayıp "heyt höyt" diye çıkışan kişilerde mevcut. Bu yüzden Giriş Seviyesi'nin durumu böyle. Aslında diğer bölümlerlede böyle. Yani pek yadırgamaya gerek yok bu durumu. Bu tarz çalışmalar zevk için. Başkalarının yorumu tabiki önemli ancak az yorum geliyor diye de "çalışma beğenilmiyor" gibi bir mantıkta düşünmek olmaz. Ben örneğin genel grafik yapıyorum. Sanal modifiye yapıyormuyum, yapıyorum. Ama kafama eserse ve çalışma biterse yayınlıyorum. Ben önceden "Genel Sanat" bölümüne yaptığım işlerin konusu açardım. Baktım artık yorum gelmiyor daha açmadım. Bu demek değildir ki ben kötü işler yapıyorum. Yukarıdaki bahsettiğim durum burada da geçerli. Üşengeçlik fazlasıyla ağır basıyor bu gibi durumlarda.

Uzun lafın kısası, yorum bu işin tuzu biberi. Yeri gelir Messenger üzerinden fikirler alınır. Yeri gelir Facebook gibi sosyal platformlardan tartışmalar yapılır. Ben bu sanal modifiye işinde bayadır varım ama hâlâ Girişi Seviyesi'ndeyim. Yeteneksiz olduğumdan değil, yapasım gelmiyor ondan. Yaptımı yapıyormuyum, evet. Neyse fazla yazdım. xL

ChopCoper
21.09.2012, 13:00
Maalesef bu durum sadece giriş seviyesinde gözlenen bir durum değil.Bütün seviyelerde aynı sorun var şu ara.Eskiye dönersek eğer, profesyonel seviyeye her zaman daha fazla yorum geliyordu giriş seviyesine daha az.Yani aynı durum vardı o zaman da.Fakat genel bir azalma var bu aralar.Yani sadece giriş seviyesindeki yorumlar azalmıyor.Diğerleri de azalıyor ama bu giriş seviyesinde daha fazla göze batıyor gibi.Eray'ın yorumuna da katılıyorum.Giriş seviyesindeki bazı gençler fazla agresif, ya da hırslı demek gerekir bilmiyorum.Kısacası bu hep böyleydi çaresi yok.Sizin yapmanız gereken Emrah abinin dediği gibi daha çok sınırlarınızı zorlamak üstüne gitmek gerisi zaten geliyor inanın.

canydesign
21.09.2012, 21:38
diyer üyeleri bilmemde ben çogu zaan giriş seviyesindeki çalışmalara bakıyorum..küçük düşürmek için söylemiyorum yanlış anlamayın...çalışmayla ilgili yoruma bi başlasam parmaklarım yorulur heralde işi en kıza yoldan anlatmaya çalışıyoruz ama basen bunu yapmaya bile üşeniyoruz..

burakyagci
01.01.2013, 09:59
bende kendimi dışlanıyor gibi hissediyorum konuların nereye açıldığını daha yeni yeni öğrendim. Bazıları çok kırıcı konuşuyor.

canydesign
01.01.2013, 14:22
bende kendimi dışlanıyor gibi hissediyorum konuların nereye açıldığını daha yeni yeni öğrendim. Bazıları çok kırıcı konuşuyor.
Onlar kırıcı deyil burak aksine öretici cvaplar ama forumda yeni oldugunuz için yalnış anlaşıla biliyoruz:) Forumda kimse kimseyi kırma gibi bir amacı olmaz, bende o yollardan geçtim :D

278d7e64a374de26f==